Doktor Hizmet Yükümlüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Doktor Hizmet Yükümlüleri
Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

İzmir Dikili Devlet hastanesi


Nöbet sayısı: 6 ile 9 arası değişiyor. Şu an 9 nöbet tutuyoruz
maaş: sözleşmeli olarak 15 bin alıyorum. 9 nobet tuttuğum için ek nöbet ücreti de geliyor 2-3 bin civarı. sözleşme olamayan hekim arkadaş 10 bin civarı alıyor. performans yok
görevlendirme: 2 yıldır 2 nöbet yakın bir ilce hastanesine görevlendirmem oldu . pek sık olmuyor nobet anlamında. gecen yıl ası ilk çıktığında evde aşı yapılabilmesi için ilce sağlıkta 2 ay görevlendirmem oldu.
kalacak yer: Ben 1250 tl ye eşyalı bir evde kalıyorum kiralar malesef çok fazla burda. şuan evden çıksam 1.500 en az kira. ortalama 2 bin civarı olabiliyor.
nöbetteki kişi sayısı: 2 kişi nöbet tutuyoruz. toplamda şuan 7 kişiyiz. nöbette dönüşümlü hatsa bakıyoruz. yaz sezonunda 600 ü bulan hasta sayımız oluyor diğer aylarda 150-200 civarı hasta geliyor yazlık yer olduğu için yazı biraz yoğun ama kıs çok rahat.
Sevk: hastanemizde hemogram biyokimya tit ve röntgen var sadece . Bt Mrg Kan gazı bakamıyoruz. Dahiliye ve çocuk uzmanımız var gün içinde hasta danışılabiliyor ama çoğunlukla icapçı olmadıkları için mesai dışında danışmıyoruz. İmkanlar kısıtlı olduğu için sevk kolay oluyor.
sosyal ortam: izmir merkeze araçla yaklaşık 1 saat . toplu taşıma ile 2 saati bulabiliyor. Ayvalık ve Bergama yarım saat uzaklıkta. imkan olarak oralar daha iyi alışveriş ve gezi anlamında. Dikili de pek sosyal ortam yok ama sahilleri plajları çok güzeldir yazın tadını çıkarabilirsiniz.
Türkiye’de ki birçok acile nazaran çok rahat bir acildeyim. Sarı kırmızı yeşil ayrımı yok her hastaya bakıyoruz. Acil uzmanımız yok ama Hocalarımızin kurduğu gruplar sayesinde zaten uzman yokluğunu hissetmiyorum.