Doktor Hizmet Yükümlüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Doktor Hizmet Yükümlüleri
Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

ŞANLI URFA BİRECİK DEVLET HASTANESİ


NÖBET SAYISI: ORTALAM AYDA 7-8 NÖBET. KİŞİ AZALINCA MAX 10 OLMUŞ. BEN DENK GELMEDİM. 24 SAATLİK.
MAAŞ: 6750+3500 DÖNER DE 2500-4500 ARASI TOPLAMDA 13-14K OLUYOR.
GÖREVLENDİRME: HER AY BİR KİŞİ KESİN GİDİYOR. EYYÜBİYE İLÇE SAĞLIKTA AŞIYLA İLGİLİ GÖREVLENDİRMELER OLABİLİYOR AYNI ZAMANDA URFANIN BAŞKA İLÇELERİNE VEYA MERKEZE DE OLABİLİYOR.
KALACAK YER: PRATİSYENLER GENELDE BİRECİK VE NİZİP TEKİ 1+1 EVLERDE KALIYOR. BİRECİKTE EV BULMAK ÇOK KOLAY DEĞİL. VE KİRALAR İLÇEYE GÖRE YÜKSEK.( ŞU AN 1500 CİVARI) 2+1 LER 2500 KADAR. AMA GERÇEKTEN BULMAK SABIR İSTEYEN BİR OLAY.
NÖBETE 2 SARI 2 YEŞİL OLMAK ÜZERE 4 KİŞİ KALIYORUZ. HER GÜN 1 TANE ACİL UZMANIMIZ OLUYOR.. YEŞİLDE ÇOK KALABALIK OLMADIĞI SÜRECE 1-1.5 SAATLİK SHİFTLER ŞEKLİNDE ÇALIŞIYORUZ. SARIDA PEK MÜMKÜN OLMUYOR. MİNİK MOLALAR VEREBİLİYORUZ. YAZIN YEŞİL KALABALIK OLDUĞU İÇİN 2 KİŞİ SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ.
HASTA SAYISI YAZ SEZONUNDA 1000-1200 KIŞ 500 CİVARINDA OLUYOR. GENELDE %65-70 YEŞİL KALANI SARI OLUYOR. ORTALAMA HER GÜN 1 KIRMIZI HASTASI GELİR. AMA BAZEN 5 TANE BAZEN HİÇ OLMUYOR GİBİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.
SEVK ŞANLIURFA MERKEZE OLUYOR. ÇOK ZORLANDĞIMIZ SÖYLENEMEZ. BURASI GAZİANTEPE YAKIN OLDUĞU İÇİN HASTALAR ORAYA GİTMEK İSTİYOR GENELDE. İMZA ALIP AYAKTAN GÖNDERİRİZ
SOSYAL ORTAM: NE ANLADIĞIMIZA BAĞLI BU BİRAZCIK  ÇOK BİR ORTAMI OLDUĞU SÖYLENEMEZ. NİZİPTE GÜZEL CAFELER FALAN VAR AMA FAZLASI YOK. BİRECİKTE DE SAHİL VAR 5-6 TANE MEKAN VAR. KÜTÜPHANE SİNEMA VS. YOK.SPOR SALONU VAR. NÜFUSU KALABALIK OLMASINA RAĞMEN ÇOK GELİŞMİŞ BİR YER DEĞİL. AMA BEN SEVİYORUM MEMNUNUM DA.
PEDİATRİ DAHİLİYE GÖZ KADIN DOĞUM GENEL CERRAHİ BEYİN CERRAHI NÖROLOJİ , ÜROLOJİ UZMANLARIMIZ VAR. PEDİATRİSTLER NÖBET TUTUYOR. KARDİYOLOĞUMUZ BAŞHEKİM OLDUĞU İÇİN BAZI GÜNLER İCAPÇI SADECE.DİĞER GÜNLER 112 ye DANIŞIYORUZ.GÖĞÜS HASTALIKLARI GÖĞÜS CERRAHİSİ , KBB YOK. BT MR RÖNTGEN HMG BYK KAN GAZI INR MEVCUR. RADYOLOJİ HAFTA İÇİ 3 E KADAR VAR. ULTRASONUMUZ MESAİ DIŞINDA YOK.